SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Youtube izlenme arttırma

Selam değerli okurlarımız bu gün sizlere herkesin çok aradığı Youtube video izlemeyi artırma yollarını anlataçaz Youtube kanalınızda yayınladığınız videoların daha fazla izlenmesi sizin için daha fazla kazanç demektir. Küçük ipuçları ile youtube videolarınızın izlenmesini arttırabiliceğinizi biliyor musunuz? Peki videolarınızın arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını sağlamak için hangi adımlar gerçekleştirilmelidir? Detaylar için yazımızı kaçırmayın…

Bu yazımızda herhangi bir program veya herhangi bir hileye başvurmadan youtube videolarınızın izlenmesini arttırmak için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Youtube kanalınıza video yükledikten bir süre sonra videonuz youtube arama sonuçlarında çıkmaya başlayacaktır. İzlenme sayısı arttıkça da arama sonuçlarında daha üstlerde çıkacaktır. Videonun ön sırada çıkması elbette ki daha çok izlenme ve daha fazla kazanç demektir.

Şimdi hep birlikte youtube video izlenme arttırma için gerekli adımları inceleyelim…

1- İlk bakışta ilgi çekecek video kapak resimleri hazırlayın

Bir ziyaretçi youtube’da arama yaptığında çıkan sonuçlar arasında ilk baktığı şeyler video kapak resimleri olacaktır. Bu nedenle videonuz için hazırladığınız kapak resmi video içeriğini tam anlamıyla anlatan ve ilgi çekici bir biçimde hazırlanmalıdır.  Yapılan araştırmalar insanların video izleme kararlarını ilk bir kaç saniyede verdiklerini ve bu süre içerisinde video kapak resminin çok fazla etkisi olduğu bilinmektedir.

Size yol gösterici olabilmesi açısından hazırladığınız video konusuyla ilgili youtube araması yaparak çıkan sonuçlar arasındaki ilk videoların kapaklarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

2- Kısa, öz ve ilginç video başlığı belirleyin

Ziyaretçiler video kapak resminden sonra video başlığına göz atacaktır. Bu nedenle video yüklerken yazacağımız başlık kısa ve öz ama video içeriğini tam anlamıyla ziyaretçilere anlatan bir cümle olmalıdır. Çok uzun cümleler ziyaretçiyi videonuzdan uzaklaştırabilir.

Video başlıklarında “en, inanılmaz, muhteşem” vb kelimeler geçmesi olumlu etki yapacaktır. Örneğin; “mobese trafik kazaları” başlığı yerine “mobeselere yansımış inanılması güç trafik kazaları” gibi bir başlık daha ilgi çekici olacaktır.

3-Videonuzu tam olarak anlatan bir video açıklaması ekleyin

Video açıklamasının youtube videolarının izlenme sayılarında önemli bir etkisi vardır. Çünkü video içeriğiyle alakalı olarak hazırlanmış detaylı bir açıklama yazısı, video larınızın arama sonuçlarında önlerde çıkmasını sağlayacaktır. Video açıklaması içerisinde video başlığını yani anahtar kelimeleri içeren bir cümle olması olumlu katkı yapacaktır.

4-Videolarınızın önde olması için kaliteli etiket ekleyin

Video etiketleri sayesinde videonuz için bir çok arama terimini ekleyebilirsiniz. Etiketler video içeriğiyle alakalı olmalıdır. Etiket yazarken kendinizi ziyaretçilerin yerine koyarak hangi anahtar kelimelerin sizin videonuzu ifade ettiğini düşünmelisiniz.

5-Çeşitli dillerde video başlığını ve açıklamasını ekleyin

Bazen yabancı bir dilde bile olsa video izlediğimiz oluyor. Yaptığınız arama sonuçlarında anlamadığınız başlıktaki bir video pek ilginizi çekmeyecektir. Bu nedenle başka ülkede yaşayan youtube ziyaretçilerinin videolarınıza ulaşabilmesi için video başlığını ve video açıklamasını çeşitli dillere çevirerek ekleyin. Zira farklı ülkelerden yapılan aramalarda o ülkenin diline yapmış olduğunuz çeviri gösterilecek ve izlenme alabileceksiniz.

6-Çevrenizi harekete geçirin

Suya taş attığınızda oluşan ilk çember taşa en yakın olandır. Bu nedenle ilk olarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yaptığınız işten bahsederek kanalınıza abone olmasını sağlayın. Bu sayede arkadaşlarınızın arkadaşlarına ulaşarak kitlenizi genişletme şansı bulabilirsiniz. Unutmayın abone sayınız arttıkça kanalınız youtube gözünde daha değerli olmaya başlayacaktır.

7-Sosyal medyanın gücüne inanın

Youtube kanalınızla aynı isimde facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal paylaşım platformlarından hesaplar açın. Youtube’a yüklediğiniz videoları bu hesaplarda paylaşın. Bu sayede videolarınız youtube dışı platformlarda da izlenmiş olacaktır. Arkadaşlarınızın bu hesapları takip etmelerini ve paylaştığınız videoları paylaşmalarını sağlayın.

8-Youtube kanalınıza her gün en az 1 video ekleyin

Youtube, ilgilenilen kanalları değerli görür. Bu nedenle her gün kanalınıza en az 1 video yükleyin. Hızlı büyüyen kanalların günde birden fazla video yüklediğini göz önünde bulundurun. Bu sayede hem izlenme hemde kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

9-Ziyaretçilerinizin videoyu beğenmesini ve yorum yazmasını sağlayın

Video beğeni ve yorumları yani ziyaretçi etkileşimleri youtube gözünde değerlidir. Bu nedenle videonuzun başında veya sonunda ziyaretçilerinizi sıkmadan videonuzu beğenmesi ve yorum yazması konusunda teşvik edin. Ziyaretçi etkileşimi yüksek olan video ve kanallar her zaman bir adım önde olacaktır.

10- Youtube’da önde olmak için Youtube’u örnek alın

Videoyu yüklemeden önce hazırladığınız içerikle ilgili youtube araması yaparak önde çıkan videoların kapak resmini, video başlıklarını, açıklama yazılarını, etiketlerini inceleyin. Bu videoların bazı şeyleri youtube açısından olumlu yaptıklarını ve ilk sırada çıktıklarını göz önünde bulundurun. Bu noktaları tespit ederek kendi videonuza uygulayın.

Arkadaşlar bu yazımızda youtube videolarımızın izlenme sayılarını arttırmak için yapılması gerekenleri 10 madde altında incelemeye çalıştık. Makale ile ilgili soru, görüş ve düşüncelerinizi bize yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Gerçek Seo Nedir ? Gerçek Seo Nedir ?

Gerçek Seo Nedir ? Sanal Ortamda Artık herkes Seo’yu teknik kısımları ile biliyor. Bakıyorsunuz seo kurallarına uymayan bir içerik arama...

DEVAMI
Hesabınızın Güvenliğini Sağlayın Hesabınızın Güvenliğini Sağlayın

Hesabınızın Güvenliğini Sağlayın Selam değerli okurlarımız instagram Hesabınızın güvenliğini sağlayın.Popülerliği gittikçe artan instagram'ın riskleri büyümeye devam ediyor. Her popülerleşen sosyal...

DEVAMI
.