SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Gerçek Seo Nedir ?

Gerçek Seo Nedir ?

Sanal Ortamda Artık herkes Seo’yu teknik kısımları ile biliyor. Bakıyorsunuz seo kurallarına uymayan bir içerik arama motorlarında ilk sırada yer alabiliyor. Peki, bu işin sırrı nedir? Diye düşündünüz mü? Gerçekten Gerçek SEO Nedir?

Gerçek Seo Nedir

Gerçekten gerçek seo kavramını anlatırken tüm düşüncemizi kullanıcı ilgisi üzerine kuruyoruz. Dolayısıyla kullanıcı ilgisini çekecek her türlü malzemeyi seo kazanına katıp pişiriyoruz. Görseler olsun, dikkat çekici başlıklar olsun aklınızda kullanıcıyı kendinize çeken her türlü nesneyi gerçek seo kapsamında önemsemelisiniz? Benzer içeriklere sahip hatta haber olarak aratıldığında aynı içeriğe sahip iki güncel haber bile Google aramalarında birbirlerine yakın sıraları paylaşmıyor. Demek ki gerçekten gerçek seo nedir? Derken işin özünde başka bir olayın olduğunu görüyoruz.

SEO’lu İçerikler Güzel Bir Elbiseye Benzer

seo

Makale yazarı oluşturduğu içerik bilinen seo kurallarına uygun olduğunda zannediyor ki kafadan Google onu ilk sırada listeleyecek. Bu beklenti yanlıştır. Responsive olmayan ve site içi ve site dışı seo çalışması yapılmamış bir sitede Türkiye’ de ki gömülü altınların yerini bile açıklasanız listelenmeyebilirsiniz. Seolu içerikler güzel bir elbiseye benzer herkesin üstünde iyi durmaz. Seo’lu makaleler ve paylaşımlar seo konusunda yayınlandığı her platform için arama sonuçlarında aynı sırada yer almaz. Bunda web sayfasının Pagerank değerleri, Domain gücü ve Responsive özellikleri ve de tüm yönüyle seo çalışmaları bu duruma etki eder.

Elbette söküğü olan bir elbise ipekten de olsa kusurludur. Bu nedenler Seo’lu makale gibi içeriklerde seo teknikleri kullanılmalı. Ancak içeriğin her yönüyle desteklenmesi gerekir. Bu bilinçle çok zayıf içeriklerin bile ilk sıralarda yayınlandığını görebilmekteyiz. Hatta yalandan atılan ve dikkatinizi çeken başlıklardan beklediğiniz bilgi ve içerik bile tıkladığınızda karşınıza çıkmayabiliyor. Gerçekten gerçek seo nedir? Sorusunun cevabı kafanızda tam anlamıyla şekillen medi se şu dikkat çekici örneğe bakınız.

Bir Makale Ne Kadar Değerlidir

seo önemi

Yakın zamanda Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında bir video yayınlandı. Videonun başlığı “Erdoğan’ ın Gerçek Yüzü” aslında ilk bakıldığında bu siyasi şahsiyet hakkında gizli ve kötü bilgilerin verileceğini ve eleştirileceğini sanıyorsunuz. Oysaki video izlendiğinde ve içerik okunduğunda bunun aksine Recep Tayyip Erdoğan hakkında övücü bilgiler veriliyor.

Bundan anlaşılıyor ki Başlık ve sunum, bir makale kadar değerlidir. Başlığın gücü makaleyi okutturuyor. Görsellerin makale içinde ve makalenin sunumunda önemini dikkate almak gerekir. Sadece bu da değil. Görsellere verilen isimlerin bile anahtar kelimelerle örtüşen biçimde olması içeriğin indeks len mesine etki etmekte. Gerçekten gerçek seo nedir? Anladınız değil mi?

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Youtube izlenme arttırma Youtube izlenme arttırma

Selam değerli okurlarımız bu gün sizlere herkesin çok aradığı Youtube video izlemeyi artırma yollarını anlataçaz Youtube kanalınızda yayınladığınız videoların...

DEVAMI
.