SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

En İyi 5 Ücretsiz Blog Açma Sitesi

En İyi 5 Ücretsiz Blog Açma Sitesi

Bloglama veya blog yazarlığı yapmak oldukça yararlıdır. İnsanlarla fikirlerinizi, fikirlerinizi, başarılarınızı ve tecrübelerinizi paylaşmak istiyorsanız blog yazarlığı sizin için idealdir.sohbet tanesi Blog yazarlığı bazı insanlar üstünden alternatif para kazanma methodu olarak görülmektedir. Bu konuda başarıya ulaşmış birbirinden farklı yazarlar bulunmaktadır.

 

Bloglama yapabilmek için bir blog platformuna ihtiyacınız vardır. Daha önce paralı ve bedava blog platformlarına avantajları katılmak olmak üzere değinmiştim. Bu sefer ise bedava blog platformlarına değineceğim. Amacım ise hiçbir ücret ödemeden blog sahibi olmak dileyenlere yol gösterebilmek. Altda yer alan blog platformları yalnızca bedava blog açma sitesi kapsamında değerlendirilebilecek platformlardan oluşmaktadır.

 

Ucretsiz blog acma sitesi

 

Kolayca blog sahibi olmanızı sağlayacak bedava blog platformları

 

Blog açmak için bir sürü zahmete girmek istemiyor musunuz? İstediğiniz tek şey nizami olarak yazı yazabileceğiniz bir blog sahibi olabilmek mi? Bu taktirde size hiçbir masraf sunmayacak bedava blog platformlarından faydalanabilirsiniz. Bu platformlar isteğe bağlı olarak ekleyebileceğiniz alan adlarından başka herhangi bir ücret ödemenizi sağlamayacak ve size bedava bir biçimde blog sahibi olabilme kolaylığı tanıyacak platformlardır.

 

Yalnızca yazmaya vakit ayırabileceğiniz ve teknik tüm detayları geride bırakmak istediğiniz bir blog adresiniz olmak istiyorsanız altdaki platformları kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu platformların kullanımı bedavadir ama ekstra özelliklere sahip olmak istiyorsanız belirli fiyatlari ödemek durumunda kalabilirsiniz. Hedefiniz en iyi yazılarınızı kolayca paylaşabileceğiniz bir blog adresine sahip olmak ise sizin için en ideal platformlar burada yer alan bedava blog açma siteleridir.

 

Blog-acma-danismani

 

Mail adresi: sohbet tanesi@yandex.com

 

  1. Blogger.com

 

Blogger.com, google üstünden sunulan bedava blog oluşturma platformudur. Google size yazı yazmak ve yayınlamak için her çeşitli kolaylığı sunmaktadır. Bunun haricinde google’ın adsense platformundan yararlanarak blog adresinizden para kazanma şansını elde edebilirsiniz.

 

Blogger.com bedava olmasına karşın size mobil kullanımda avantajlar sunabilecek bir platformdur. Bununla bir arada paralı bir biçimde satın aldığınız alan adını tanımlayabilme kolaylığına sahip olursunuz. Blogger.com bant genişliği gibi teknik konularda sıkıntı yaşamanızı sağlamayacaktır.

 

Google blogger’ın avantajları ve dezavantajları

 

Bloglama işini ne için yaptığınızın bir önemsiz. Bilgilerinizi paylaşmak, para kazanmak, farklı fikirlerle tanışmak veya kendinizi tanıtmak bunlardan birisi olabilir. Bunu yapabilmek için ise sitenizi kurmanız ve yönetmeniz gereken bir platforma ihtiyacınız vardır.

 

Google blogger hususunda birçok kişi kendini yanıltmaktadır. Yazarların bazısı bu platformun çok iyi olduğunu düşünürler. Yazarların bazısı da ise bu platformdan kesinlikle uzak durun derler. Her ikisi de kişisel düşüncelerden oluşmaktadır. Peki gerçekten google blogger sözü edildiği kadar iyi veya kötü müdür? Google blogger kullanımı bedava olan, iyi tasarıma sahip ve herhangi bir ekstra yatırım gerektirmeden kullanılabilecek bir bloglama aracıdır. Bununla bir arada sunucu masrafına girmenize gerek kalmaz. Bunun haricinde kendinize özel bir alan adı belirleyebilirsiniz.

 

Google blogger, wordpress ile kıyaslandığında kullanımı daha kolaydır. Gereksinim duyacağınız tek şey bir google hesabı ve çok az bir kod bilgisidir. Bunun haricinde birçok şeyi sürükle bırak biçiminde yönetebilirsiniz. Yazılarını herhangi bir ortamda yazıp arkasından buraya taşıyabilir ve yayına alabilirsiniz.

 

Google blogger otomatik olarak google adsense ile bütünleşik bir yapıya sahiptir. Para kazanmaya başlamak için iyi bir yoldur. Bununla bir arada google plus hesabı açmak için ekstra uğraş göstermezsiniz çünkü hesabınız otomatik olarak tanımlanacaktır. En iyi sosyal medya platformları içinde yer alan bu platformdan faydalanmak arama motoru optimizasyonu bakımından size fayda sağlayabilir.

 

Yukarıda yer alan avantajların yanı sıra google blogger’ın dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajlar genel olarak kişiselleştirme ve ekstra fonksiyon kazandırma hususunda ortaya çıkmaktadır.

 

Google blogger, wordpress gibi tema deposu kuvvetli olan bir yer değildir. Her ne tür tema arıyorsanız arayın seçenekleriniz sınırlıdır. Bu sebeble istediğiniz gibi bir temaya sahip olmak ve profesyonel bir görünüm kazanmak istiyorsanız profesyonel tasarımcılardan destek almanız gerekecektir.

 

Buna ek olarak, google blogger farklı içerik yönetim sistemlerinin sahip olduğu eklenti veya bileşenler bakımından pek varlıklı değildir. Rakibi wordpress bu konuda çok daha iyidir. Blog adresinizi google blogger üzerine kurmuşsanız ve burayı daha çok fonksiyon ile geliştirmek istiyorsanız pek başarılı olamayabilirsiniz.

 

Google blogger başlangıç aşamasındaki blog yazarları için iyi bir platformdur. Bütçe bakımından sıkıntı yaşıyorsanız ve yatırım yapma hususunda fırsatınız yoksa bu platformu tercih etmek iyi olabilir. Fakat ekstra fonksiyon arıyorsanız ve yatırım yapma gücünüz varsa wordpress kullanmayı denemelisiniz.

 

  1. WordPress.com

 

WordPress.com, wordpress takımı üstünden sunulan bedava blog oluşturma platformudur. Bu platformu aynı takımın sunduğu wordpress.org ile karıştırmamak gerekir. WordPress.com size kolayca içerik oluşturma ve yayınlama kolaylığı sunar. Fakat, blog adresinizden para kazanmak istiyorsanız wordpress.com size bu konuda yardımcı olamayacaktır çünkü platform reklam yayınlama hususunda size izin vermemektedir.

 

WordPress.com, depolama ve özelleştirme gibi bir takım konularda kısıtlamalara sahiptir. Bu kısıtlamalarla uğraşmak istemiyorsanız bu platformdan uzak durmanız daha doğru olacaktır.

 

WordPress’te bir blog nasıl kurulur?

 

WordPress üstünde çalışan bir blog adresine sahip olmak istiyorsanız genellikle birden sık seçeneğiniz olur. Bu seçenekler kurulumu gerçekleştirecek kişiye göre değişir fakat eğer tek başınaysanız wordpress’te bir blog nasıl kurulur öğrenmeniz gerekir.

 

İlk olarak ve en kıymetlisi sizin için en iyi sunucu hizmetinin seçilmesidir. Sunucu blog içeriğinizi muhafaza edecek ve onların ziyaretçilere gösterilmesini sağlayacaktır. Başlangıç aşamasında en düşük sunucu paketleri işinizi görecektir. Teknik bilgiler bakımından problem yaşamamak istiyorsanız cpanel hizmetinin sunulduğu sunucu hizmetlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Blog adresinizin yönetilmesi hususunda bu hizmet en üst seviye kullanışlıdır.

 

Sunucu hizmetinin alınacağı yeri belirledikten sonra henüz seçmemişseniz kendinize bir alan adı belirlemelisiniz. Genel olarak blog adresinizin konusu ile bağlantılı alan adı seçmek çok daha iyidir.

 

Bir sonraki adımda wordpress’i sunucuya yüklemeli ve alan ismiyle ilişkilendirilmesini sağlamalısınız. Bunun için sunucu hizmeti aldığınız yerden destek alabilirsiniz. Genel olarak sunucu hizmeti veren yerler bunun bir iki tıklama sayesinde yapılmasını olanaklı kılarlar. Eğer bu tür bir yerden sunucu hizmeti alıyorsanız kendinizi şanslı saymalısınız. Fakat bu konuda titiz davranmalı ve kurulum aşaması ile wordpress’in alan ismiyle ilişkisini doğru bir biçimde sağlamaya çalışmalısınız.

 

Bir sonraki aşamada kullanacağınız temayı belirlemelisiniz. Bunun için wordpress üstünden sunulan tema deposunu kullanabilirsiniz veya dışarıdan tema yükleyebilirsiniz. WordPress’in yönetici paneli bu konuda gerekli kolaylığı size sağlayacaktır. Tema seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı önemi detaylar vardır. Temanın duyarlı ve mobil arkadaşu olması, temiz bir kodlamaya sahip olması ve ilgi seksi bir görünüm sunması önemlidir.

 

Temayı yükledikten sonra blog adresinizin alt kısmını, üst kısmını ve sağ veya sol sidebar denen yan taraflarını doldurmalısınız. Ziyaretçilere göstermek istediğiniz bilgiler her daim üst kısımlarda yer almalıdır. Arkasından blog adresiniz için belirlenmiş logonun yerleştirilmesi, menülerin düzenlenmesi, yorum sisteminin ayarlarının yapılması, blog adresiniz hakkında genel bilgilerin yer aldığı sayfaların oluşturulması, gerekli ve önemli eklentilerin kurulması gibi aşamaları tamamlamalısınız. Tüm bunları yaptıktan sonra siteniz için içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 

İçerik oluşturmak değişik bir konudur. Bu sebeble burada bir sürü detay paylaşmayacağım. Fakat içerik oluştururken herkesin gözünden kaçan veya pek değerlendirilmeyen bazı noktaları belirteceğim. WordPress panelinde yeni yazı oluştururken metinlere etiketler ekleyebilirsiniz. Bu eklentiler çok kullanışlı gibi gözükmeyebilir ama kullanışlıdır. Sitenize gelen kullanıcının daha kolay arama yapabilmesini sağlarsınız.

 

WordPress’te bir blog nasıl oluşturulur artık bilgi sahibisiniz. Burada yer alanlar temel bilgilerden oluşmaktadır ve wordpress kurulumu hususunda fikir sahibi olmayanları aydınlatmak için yazılmıştır. Çok daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak istiyorsanız blog adresimi takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

 

  1. Livejournal.com

 

Livejournal.com aslında bir sosyal paylaşım sitesidir. Kullanıcılar bu platformdan yararlanarak kolayca bir blog oluşturabilirler ve yazılarını paylaşabilirler. Platformun yapısı sosyal paylaşımlara ve yorumlara dayalı olarak işlemektedir.

 

Hedefiniz sosyal bir ortamda blog sahibi olmak ise livejournal.com size bu konuda yardımcı olabilir. Kendine özgü şablonları olan servisin birbirinden farklı özelleştirme araçları bulunmaktadır.

 

Sosyal paylaşım bakımından etkili bir adres olmasına karşın popüler blog platformlarının sunduğu özelliklerin bir bölümüne sahip değildir. Blog adresinde daha farklı özelleştirme veya kişiselleştirme çalışmaları yapmak isteyen insanlar için uygun bir platform değildir.

 

  1. Tumblr.com

 

Tumblr.com, kendisini öteki blog açma sitelerinden farklılaştıran bir yapıya sahiptir. Bu blog oluşturma platformu metin yani yazı ile fikirlerini aktarmak isteyen insanlar için ideal değildir. Aksine fotoğraf, resim veya video gibi varlıklı medya içerikleriyle blog yazarlığı yapmak isteyen insanlar için elverişli bir platformdur.

 

Tumblr.com size çeşitli farklı fonksiyonlardan bedava bir biçimde yararlanma kolaylığı sunmaktadır. Bununla bir arada platform, paralı bir biçimde satın aldığınız alan adınızı kullanabilmeniz hususunda size izin vermektedir.

 

Bir fotoğrafçı, bir ressam veya video sanatçısı olma niteliğine sahipseniz veya olmak istiyorsanız tumblr.com adresinden kolayca blog açabilir ve kendinizi farklı insanlara tanıtabilirsiniz.

 

  1. Weebly.com

 

Weebly.com, birkaç adımda kolayca site sahibi olmanızı sağlayan bir servistir. Bu servisi net olarak bir blog oluşturma servisi olarak nitelendirmek doğru olmayabilir ama weebly.com aracılığıyla oluşturulmuş birçok blog adresi bulunmaktadır.

 

Weebly.com bant genişliği gibi konularda size kısıtlamalar sunmaz ve birkaç adımda göz alıcı bir tasarım ile blog sahibi olabilmeniz hususunda size fayda sağlar. Yapmanız gereken üyelik oluşturmak, tasarımınızı seçmek ve arkasından kullanacağınız bileşenleri belirlemektir.

 

Her ne kadar weebly.com size kolayca site oluşturma kolaylığı tanısa bile öteki popüler blog platformlarının sunduğu imkanları sunmamaktadır. Bu sebeble ekstra özelliklere sahip olmak isteyen bir blog yazarı olmak istiyorsanız bu platform sizin için elverişli değildir.

 

Ekstra sunucu masrafı, alan adı masrafı ve öteki farklı masraflarla uğraşmak istemeyen, bir blog adresim olsun güncel tutayım, dilediğimi yazayım yaklaşımına sahip olan insanlar için burada yer alan bedava blog açma siteleri en ideal tercihlerden oluşacaktır. Yapmanız gereken üyelik almak, adresinizi belirlemek, tasarımı mümkün olduğunca özelleştirmek ve ilgi seksi yazılar yazmaktır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.