SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı yarar SEO için en etkili ölçüt olarak değerlendiriliyor. Sosyal medyanın gelişmesiyle, SEO’nun papucu yavaş yavaş dama atılırken Google’ın son yaptığı atılım ile SEO ve sosyal medya hala çekişmesini sürdürüyor, en azından durum Google için hala böyle. Büyük kurumların stratejileri ziyaretçiyi paralı reklamlar ya da arama motorlarından bulmak daha sonra sosyal medya sayesinde müşteriyi takipçi haline getirmektir. Dolayısıyla SEO, çok önem vermemiz gereken bir konu, önümüzde ki yıllarda da bu böyle olacak. Google’ın son güncellemesinden önce en kaliteli backlinkleri alan , Google’da en toldukçae oturuyordu. Google Panda güncellemesinden sonra içerik neredeyse backlinkten daha önemli hale geldi. Bu yazıda SEO uyumlu makalenin nasıl yazıldığını örnekleri ile öğreneceğiz.

Not: Bir internet sitesine ve makaleye başlamadan önce kesinlikle bir kelime analizi yapılmalı, doğru anahtar kelime belirleme edilmeli ve bu anahtar kelime üzerine çalışma yapılmalıdır.

Yalnız şunu da söylemeden edemeyeceğim: İnternet üzerindeki projenizin başarısı Google’a bağlıysa şunu aklınızdan çıkartmayın: Google’a bir program gözüyle bakmayı ne zaman bırakırsanız , o zaman etkin olursunuz. Google, dünya genelindeki hiçbir programa benzemez. Mühendisleri sürekli algoritmaları geliştirir. Google’ın amacı arama yapan kullanıcılara en doğru ve en sağlıklı bilgiyi sağlamaktır. Bu yüzden de aşağıdaki kurallara uymadan önce, makalenizin gerçekten insanlara fayda sağlayacağından emin olun. Çünkü Google yalnızca aşağıdaki verilerle ilgilenmiyor. Bundan daha önceki verileri alıyor, değerlendiriyor ve bu verilerle karşılaştırıyor. Hatta güncellenen çeviri algoritmaları ile içeriğinizi alternatif dillerle özgünlük karşılaştırmasına bile tabi tutuyor.

Seo Uyumlu Makale Örneği
Mesela aşağıdaki maddelerden biri şu şekilde :” İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.” Google çok kapsamlı araştırmalar yaptıktan sonra faydalı bir makalenin en az 300 kelime olabileceğini hesaplamıştır veya bir ziyaretçi, sitede 3 dakikadan az kalıyorsa Google’ın kanaatsi “ Ziyaretçi bu siteden faydalanamamıştır “ oluyor. O yüzden ilk dikkat etmeniz gereken şey okunabilirliği sağlamak yani makalenin gerçekten faydalı olması gereklidir. Önce ziyaretçiyi memnun edeceksiniz daha sonra Google’ı.

Başlık Kısmı
Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli
Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı
Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı
Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı

Bağlantılar ( Url Kısmı )
Url Anahtar Kelimeyi İçermeli

Meta Kısmı
Açıklama Kısmı Anahtar Kelimeyi İçermeli
Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalıdır
Açıklama Kısmı Anahtar Kelime ile Başlamalıdır

Makale içi Başlık Kısmı
Anahtar Kelime H1 Etiketi ile Kullanılmalıdır
H1 Etiketi Anahtar Kelime ile Başlamalıdır
Anahtar Kelime H2 Etiketi ile Kullanılmalıdır
Anahtar Kelime H3 Etiketi ile Kullanılmalıdır

İçerik Kısmı
İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.
İçerikte ki Anahtar Kelime Oranı 2.5-3.0% Olmalıdır
Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.
İçeriğin Görsellerinden En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır
Anahtar Kelime Kalın, İtalik ve Altı çizili olarak İçerikte Yer Almalıdır.
İçerikte Anahtar Kelime ile Linklenen Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalıdır.
Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

Umarım tavsiyeme uyup önce ziyaretçinin faydalanabileceği bir makale yazıp daha sonra bu maddelere uymaya gayret gösterirsiniz. Bu maddeler hem içeriğin zengin olmasını sağlıyor hemde kullanıcının makaleyi okurken çokılmamasını sağlıyor.

Son olarak WordPress kullananlar için bir eklenti tavsiye etmek istiyorum. Makalenizi hazırladıktan sonra anahtar kelimenizi eklentiye kayıt ediyorsunuz ve eklenti yukarıyada ki SEO kurallarının hepsini kontrol ediyor daha sonra size hangilerinin eksik olduğunu ve makalenizin SEO puanının kaç olduğunu gösteriyor. Hatta bazı maddeleri gözden kaçırmışsanız (kalın, italik ve altı çizili), eklenti sizin yerinize bu kuralları makalenize uyguluyor.

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir?
Dediğim gibi Google gün geçtikçe mühendisleri tarafından geliştiriliyor ve şuan için 200 civarı SEO ölçütünin olduğu varsayılıyor. Gittiğim bir seminerde bir Google çalışanı şunu söylemişti : Siz bir mühendisin yanına gittiğinizde kurallar gereği mühendis önce bilgisayarının ekranını kapamak zorundadır. Aksi taktirde sizinle konuşamaz, hiçbir biçimde ekranını kimseye gösteremez yalnızca mühendisler aralarında bu kurala uymayabilir.

Gördüğünüz gibi bu kuralları %100 öğrenmek çok zor ama tahmin ve daha sonrasında test yoluyla bu kuralları öğrenebiliriz. Sizden istediğim şu problemin yanıtını vermeniz : “ Sizce Google arama sonuçlarına tesir eden etkenler ne olabilir ? “ ne kadar uçuk , ne kadar saçma bir yanıt aklınıza gelmişse bile duymak istiyorum. Benim aklıma gelen yanıtlardan biri : Bence Google, sitede ki sosyal medya hesaplarını örümcekleri sayesinde belirleme ediyor; takipçi, takip ettikleri ve gönderi sayılarını inceliyor. Bu da bir SEO ölçütüni oluşturuyor. Bu dşayetler bir birlerine ve genele ne kadar orantılıysa o kadar artı puan veriliyor. Ne kadar çok kişinin fikrini duyarsak o kadar çok kuram miz ve test etme şansımız olur. Daha çok kuramye ulaşabilmemiz için yazıyı aşağıda ki düğmeleri kullanarak paylaşırsanız sevinirim

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
Online Okey Tavla Batak Pişti Script indir Online Okey Tavla Batak Pişti Script indir

Selam arkadaşlar sizlere bu gün süper bir okey scripti paylaşı yorum Oyun sektöründe birçok firma ve site mevcut...

DEVAMI
.