SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet Burada

Türkiyenin En Büyük Sohbet burada sitesi hakkında detaylar vereceğiz. Sohbet için insanların aradığı bir çok şey burada, sadece yeterince zamanın ve iyi bir iletişim yeteneğin olmalı. Onun haricinde devamı size yol gösterecektir.

İnsanların çok fazla yazışarak sohbet ettiği konusu istatistiklere göre çok fazla değer almaktadır. Bu da kişilerin mesaj yolu ile iletişim yeteneğinin yüksek olduğunun göstergesidir. Yalnız dezavantaj olarak bakacak olursak, yazışarak yapılan sohbetlerde bazı kelimelerin ne amaçla söylendiği anlaşılmıyor ve yanlış anlamalara neden olabiliyor.

Sohbet Burada ailesi telefonda nasıl konuşur veya nasıl konuşmalı ? Hakkında yazımızı okuyunuz.

Telefonda Sohbet


            Birçok insanın iletişim aracı olarak kullandığı telefon, günümüz şartlarına göre; insan ilişkilerinde önemli bir rol oynar. Tanışıp kaynaşmak, telefonsuz bir ortamda; neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bu yüzden birey; insanlarla tanışmak, iyi ilişkiler kurmak için telefon yoluyla sohbet etmesini bilmelidir. Peki, telefon konuşmasında sohbet burada nasıl açılır? Bunları inceleyelim.

İlgili Alanda konuşma

            Karşınızdaki insanla ettiğiniz sohbet, onun ilgisini çeken bir sohbet değilse; sizi dinlemeyecek veya dinliyor gibi yapıp başka şeylerle meşgul olacaktır. Bu yüzden sohbet konusu, her iki taraf içinde ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalıdır.

Soru Somak

            Sohbetlerin olmazsa olmazı, soru sormaktır. Hem merak ettiğiniz şeyleri öğrenmenize yardımcı olur, hem de karşınızdaki bireyin de pasif kalmamasını sağlar. Bu yüzden sohbetlerde soru sormanın önemi büyüktür.

  1. Başından Geçen Olayı Anlatmak

            Sohbet konuşmasında sıcakkanlı ve samimi gözükmek için başından geçen olayları anlatmak doğru bir tercihtir. Siz bir olayınızı anlattığınızda, ”Benim de başıma şöyle bir şey gelmişti.” gibi geri dönüşlerle karşılaşıp; konu konuyu açar dedikleri hadiseyle karşılaşırsınız. Bu da muhabbetinizi olumlu yönde etkiler.

  • Zevklerden Bahsetmek

            Genel anlamda insanların konuşulmasını en çok sevdiği unsurlardan biri de zevkleridir. Hem karşısındaki insanın, neyden hoşlanıp neyden hoşlanmadığını bilmesini ister; hem de karşısındaki insanın zevklerini öğrenmek ister. Müzik dinlemek, kitap okumak, sinemaya gitmek gibi zevkler konuşularak insanlarla güzel sohbetler edilebilir.

  • Hayallerden Konuşmak

            Gelecek planları ve hayalleri, insanların iç dünyalarını ve hayattan beklentilerini yansıtır. İnsandan insana farklılık gösterir. Örneğin paranın mutlu edeceği insanlar olduğu gibi etmeyeceği insanlar da vardır. Hayattan tek beklentisi aşk olan insanlar olduğu gibi; aşktan nefret eden insanlar da vardır. Doğru sorular ile karşınızdaki bireyin iç dünyası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve kendi iç dünyanızı ona yansıtabilirsiniz.

            Hangi konuda olursa olsun sohbet etmek, insanların birbirini tanımasını ve samimiyet oluşturmasını sağlar. Bu yüzden sohbet ederken, belirli konularda çekingenlik edilmemeli; sürekli konuşan ve dinleyen durumda olunmalıdır. İyi bir sohbetçi iseniz, insanlarla tanışıp kaynaşma noktasında çok sıkıntı yaşamazsınız, sevilen ve konuşulmak istenen taraf olursunuz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Evli Sohbet Odaları Evli Sohbet Odaları

evli sohbet Sohbet edip hoş vakit geçirmek isteyenlerin bulunduğu platforma siz de giriş yaparak burada eğlenceli anları gerçekleştirebilirsiniz. Emin olabilirsiniz...

DEVAMI
+18 Sohbet +18 Sohbet

indir Sohbet siteleri son dönemlerin en tanınmış arkadaşlık siteleri arasında bulunmaktadır. Özellikle de iletişim konusu ile ilgili sorun yaşayan veya...

DEVAMI
Travesti Buluşma Noktası Travesti Buluşma Noktası

sohbt Alt yapıları birbirinden farklı olan ama hepsinin aynı amaca hizmet ettiği Chat sohbet programları genelde yalnızlıktan sıkılmış, sevgili yapmak...

DEVAMI
.