SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Özgün İçerik Makale  Nasıl Yazılır…

Özgün içerik isiminden de anlaşıldığı gibi kopya olmayan , yazan kişinin tamamen kendi ifadeleriyle kendi yorumunu katarak hazırladığı içeriğe özgün denir. Özgün içerik yada özgün makale bir kişinin belirli bir konu hakkındaki görüş ve düşüncelerini kendi ifadeleriyle, kendi bakış açısıyla yazıda anlatabilmesidir.

makale
makale

Seo Uyumlu Özgün İçerik?
Seo uyumlu özgün içerik bu yazılar arama motorlarına hitap etmez, özgün yazılı içerik, tamamen kullanıcı odaklı yazıldığında etkili olur. Seo kaygısı taşımayan kaliteli özgün içerikler arama motorları tarafından daha iyi bulunarak diğer içeriklere oranla Arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralarda yer alır. Tabi bu sıralamayı etkileyen çoğu neden vardır ve özgün içerik ksımı bu konuda büyük önem taşımaktadır.

Web sitelerinde çoğu blog yazarı yani Blog sitelerinde yazı yazan kimseler internet sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırmak ve web sitesinin arama sonuçlarını iyileştirmek yani SEO için özgün makale yazmaktadırlar.

Özgün İçerikte Doğalllık
Seo uyumlu makale tam anlamıyla şudur, hedeflenen anahtar kelime yada kelime gruplarının başlıkta, alt başlıklarda ve konu içeriğinde anahtar kelimeleri homojen ve belirli oranlarda yani gereği kadar barındıran makalelerdir. Yani içeriğimizde anahtar kelimeyi fazla kullanmak gereksiz olacaktır ve yazının doğallığını bozacaktır. Google ve diğer arama motorları anahtar kelimeleri dikkate almakta ancak esas dikkate aldıkları web sitesini ziyaret eden kullanıcıların deneyimi. Makaleniz doğal ve kaliteli içerikten oluştuğu takdirde ziyaretçileriniz internet sitenizde daha fazla vakit geçirecek ve bu da arama motorları tarafından içeriğinizin değerinin yüksek olması anlamına gelmektedir.

Özgün Makale Konusu Nasıl Seçilir ?
Özgün içeriklerinizi tabikide siteniz ve hedef kitleniz doğrultusunda yazmanız size fayda sağlayacaktır. Mesela bebek ürünleri satışı yapan bir eticaret mağazasının blog içerikleri doğalgazın faydaları, internet tasarım prensipleri gibi konular olmaz. Hedef kitlenizin size daha kolay ulaşabilmesi için konularınızı belirlemeniz gerekir. Mesela bir içerik planı ile başlayabilirsiniz. Diğer makalemizde Seo için içerik plaı neden önemlidir hakkında bilgi vereceğiz. İçerik planı hazırlayarak önümüzdeki ay hangi alanlarda yada hangi konu başlıkları hakkında makale yazabileceğinizi planlayabilrsiniz. Örnek olarak bebek ürünleri mağazaı için blog içerikleri, bebek kıyafetleri, bebek sağlığı, ilk 6 ay gibi kou başılkalrı olacaktır. Bu sayede bebek kıyafetleri diye aratanlar yada bebek sahibi anneler ve babalar internet sitenize ulaşması kolaylaşır. Çünkü özgün makale yazarak internet sitenizi arama sonuçlerı sayfasında üst sıralara çıkarabilirsiniz. Özgün içerik seo açısından çok önemlidir.

Özgün İçerik ve SEO
Özgün içerik ve seo arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Günümüzde çoğu internet site sahibi yada internet tasarımcısı yani internet siteyi yapan internet mastarlar internet sitelerine özgün içerik girmek yarine diğer bir siteden kopyala yapıştır içerik ekleme yoluna gitmektedir. Mesela tanınan “a” kişisel gelişim sitesi , iş hayatında başarının sırları başlıklı özgün bir makale yayınlıyor. Daha sonra çoğu internet site de bu sitenin içeriğini kopyalarak web sitesinde yayınlıyor hemde çoğu içeriği hiç değiştirmeden yapıyor bu işlemi. Burada arama motorları şunu yapmakta, Öncelikle bu içerik “a” sitesi tarafından yayınlanmıştır ilk. Google diğer kopyacı sşteleri kaale almıyor netlikle. Ne zannetiniz ya oh adamlar harika bir makale yazmış, görseller videolar sayfa içeriği acayip zengin medya dolu, sen gel kopyala sonra Google neden beni ön sırada çıkarmıyor geriye atıyor diye düşün. Cevap çok basit özgün ve kaliteli içerik seo için olmazsa olmazdır. Arama motorları kullanıcıların hangi sitede hangi sayfada nekadar süre kalmış, sitede zorluk çekmişmi yoksa kullanıcı kolaylığı olan bir sitemi, yada içerikler kötü ve alakasız olduğu için kullanıcı siteden hemen çıkmış mı? Gibi kullanıcı deneyimlerini ve diğer etki unsurlarını göz önünde bulundururak internet sitelerinin sıralamarını belirliyorlar.

Özgün İçerik Nasıl Yazılır?
İçerik planımız hazır, konu başlıklarımız belli, anahar kelimelerimiz belli e ne duruyorsunuz yazsanıza. Sizin iyi bildiğiniz bir konu hakkında yazıyorsanız hemen kolları sıvayın kaldırın laptobunuzun kapağını, açın bir Word dosyası ve yazmaya başlayın.

Peki Konu başlığınız hakkında bir makale yazacak bilgiye sahip değilseniz sizlere önereceğimiz en güzel yöntem, araştır, not al, kendi cümlerinle yaz. Evet çok basit 1 saatte harika bir içerik hazırlayabilirsiniz tabi konu çok karmaşık değilse ve biraz bilgi sahibi iseniz. İlk önce araştırmanızı yaparak başlayın. Web sitelerinden başlayın okumaya. Değinmek istediğiniz yerleri okuyun , anlayın ve kendi cümlelerinizle yorumlayarak yazın. İşte bukadar basit.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

+18 Sohbet +18 Sohbet

indir Sohbet siteleri son dönemlerin en tanınmış arkadaşlık siteleri arasında bulunmaktadır. Özellikle de iletişim konusu ile ilgili sorun yaşayan veya...

DEVAMI
Mutlu Sohbet Odaları Mutlu Sohbet Odaları

images Mutlu Sohbet OdalarıMutlu Sohbet Odaları ; mutlu sohbet odalarına güzel geldiniz. Aradığınız, sizi mutlu edebilecek sohbetler bizim sitemizde yaşanıyor....

DEVAMI
Sohbettanesi Sohbet Muhabbet Chat Odaları Sohbettanesi Sohbet Muhabbet Chat Odaları

sohbettanesi sohbet Sohbettanesi Chat Siteleri Sohbettanesi Muhabbet odaları İnsanların Mekanı sohbettanesi.com Sohbettanesi.com merhaba degerli dostlar,20.04.2017 da yeni bir Chat...

DEVAMI
.