SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Yılın Mevsimleri

Yılın Mevsimleri

Mevsimler , belirli iklim koşullarının her biri yaklaşık üç ay boyunca sürdürülmekte olduğu ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olarak adlandırılan dört dönemdir .

 

Yılın mevsimleri , Dünya ekseni eğilimi ve Dünya’nın Güneş’in etrafında yaptığı çeviri hareketi nedeniyle , güneş ışınlarının gezegenin farklı bölgelerinde farklı yoğunlukta olmasının nedeni.

Örneğin, ekvatorun bölgesindeki güneş ışınları dikey olarak düşer ve daha fazla ısınır. Ancak, güneş ışınlarının eğimli olarak düştüğü yerlerde, Kuzey Kutbu’nda ve Güney Kutbu’nda olduğu gibi daha soğuk olurlar.

Bu nedenle, ekvator ve tropik bölgelerinde sadece kuraklık ve yağmurdan dolayı iki mevsim fark edilebilir.

Bununla birlikte, Kuzey Kutbunun ekseni Güneş’e doğru eğildiğinde, daha fazla güneş ve ısı alır; Güney Kutbu daha az güneş ışını alır ve daha soğuk olur.

İstasyonların varyasyonları her iki kutupta da eşit olarak gerçekleşmez. Sonuç olarak, kuzey yarımkürede ilkbahar ve yaz mevsimi yaşandığı ve günlerin daha uzun ve sıcak olduğu zaman, güney yarımkürede sonbahar ve kış yaşanır ve günler daha kısa ve soğuk olur.

Mevsim mevsimi, gündönümleri ve ekinokslar

Yılın dört mevsimi, Güneş’e göre Dünya’nın yörüngesinin konumu , dolayısıyla yaz ve kış gündönümü ve ilkbahar ve sonbahar ekinoksuyla belirlenir.

Gündönümü sırasında Güneş ekvatordan daha uzaktır. Bu gerçek, genellikle, günün geceden daha uzun olduğu Haziran ayının 21 ve 22 günleri arasında gerçekleşir.Aksine, kış gündönümü, 21-22 Aralık tarihleri ​​arasında, yılın en küçüğü ve en uzun gecesi.

Açık ekinoks , kutuplar Güneş’ten aynı mesafede ve günler ve geceler eşit uzunluktadır. İlkbahar ekinoksisi 20-21 Mart tarihleri ​​arasında, 22-23 Eylül sonbahar ekinoksasında gerçekleşir.

 

bahar

Bahar, 20-21 Mart tarihleri ​​arasında Kuzey Yarıkürede başlar ve 22-24 Eylül tarihleri ​​arasında Güney Yarımküre’de başlar. Yılın bu mevsiminde, günler gece daha uzun süre başlar. Kış ve yaz arasındaki geçiş dönemidir.

İlkbaharda sıcaklık kış aylarında olduğundan daha sıcaktır. Bitkilerin çiçek açmaya başlaması ve çeşitli hayvanların yavrularının ışığa çıkmasıyla karakterizedir.

Bahar kelime olarak İngilizce’ye çeviririlkbahar .

 

yaz

Yaz, 21-22 Haziran tarihleri ​​arasında Kuzey Yarıkürede başlar ve 21-22 Aralık tarihleri ​​arasında Güney Yarımkürede başlar. Yüksek sıcaklıklarıyla ve gecelerden daha uzun günler almasıyla karakterizedir.

Buna ek olarak, öğrencilerin ve birçok ailenin tatil dönemidir. Genellikle kutlama ve kutlama sezonu. Öte yandan, güney yarımkürede yaz, Noel şenlikleri ile çakışıyor.

kelime olarak İngilizce yaz çevirir yaz .

 

sonbahar

Sonbahar, 23-24 Eylül tarihleri ​​arasında kuzey yarımkürede başlar ve güney yarımkürede 20-21 Mart tarihleri ​​arasında başlar. Bu mevsimlerde sıcaklıklar düşmeye başlar ve günler daha serin, yağışlı ve rüzgarlıdır. Düşmeye başlayan ağaçların yapraklarının turuncu ve kırmızımsı rengi ile karakterize edilir.

Sonbahar kelime olarak İngilizce’ye çevirirsonbahar .

 

kış

Kış 21 ve 22 Aralık tarihleri ​​arasında kuzey yarımkürede başlar ve güney yarımkürede 21 ve 22 Haziran başlar. Kısa günleri ve daha uzun geceleri ile karakterizedir.Sıcaklıklar düşer ve kar oluşabilir.

Kuzey yarımkürede Noel Arifesini ve yılın sonunu kutluyor ve bu da bu sezon kutlama zamanı haline geliyor.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.