SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Whatsapp Neler Oluyo

Whatsapp Neler Oluyo

‘ WhatsApp ‘, ‘Neler oluyor’ ifadeleriyle ilgili bir oyun. Bir selam ( ‘Ne?’ ya da ‘Nasıl gidiyor?’) ve küçültme olarak konuşulduğu kullanılan  uygulamanın İngilizce kelime ve uygulaması (cep telefonları için yazılım olarak bu durumda kullanılan ‘app’,). Bu uygulamanın cep telefonları için tam adı WhatsApp Messenger’dır.

İspanyolca konuşan dünyada, bu programa atıfta bulunan kişileri ‘basit’ ya da ‘guasap’ gibi basitleştirilmiş bir şekilde bulmak normaldir. Konuşma dilinde, ‘WhatsApp’ adı da bu program aracılığıyla gönderilen veya alınan bir mesajı belirtmek için kullanılır.Örneğin ‘Size bir WhatsApp gönderdim’.

WhatsApp internet üzerinden yazılı mesajlar, simgeler, fotoğraflar, videolar ve sesli mesaj alışverişine izin verir. 2009 yılında kurulan ve Şubat 2014’ten beri Facebook Inc. şirketine ait olan WhatsApp Inc. şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Öyle mevcut Android, iPhone, BlackBerry, Nokia S40, Symbian ve Windows Phone için ancak bazı gerekli minimum gereksinimleri ve tüm modeller için kullanılamaz. Whatsapp, bir cep telefonundan bu bağlantı aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilir . Bir yıllık ücretsiz deneme süresi vardır. Bu süre zarfında veya sonrasında yıllık bir ücret ödeyerek bu başvuruyu kullanmaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp sohbet tanesi Sohbet dünya çapında popüler hale geldi ve şu anda 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ancak, bazı güvenlik ve gizlilik sorunları da yaşanmıştır. Alternatif olarak, LINE ve Viber gibi WhatsApp’a benzer programlar vardır.

WhatsApp veya SMS

Geleneksel SMS mesajlaşma sistemi, WhatsApp ile karşılaştırıldığında, sınırlı sayıda karaktere sahip olmanın yanı sıra daha az özellik ve daha yüksek bir maliyet sunmaktadır. Öte yandan, GSM, 3G veri hızı veya Wi-Fi bağlantısı gerektiren WhatsApp sınırlamasına karşı GSM kapsama alanınız olduğunda her zaman kullanılabilir. En basit cep telefonları SMS ile mesaj gönderip alabilir, ancak WhatsApp’ı kullanamazlar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.