SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet uygulaması
 Sohbettanesi.com,sohbet tanesi,kolay sohbet,lafazan,mobil sohbet,Söyleşi uygulamaları 90’lı yıllarda bilgisayarların yaşamımıza girmesiyle başladı. Türkiye önce “Mirc” ile tanıştı. Onlarca chat odası bulunan bu uygulamada en bilineni de hiç kuşkusuz Zurna idi. 2000’li yıllara gelindiğinde ise “MSN” ile karşılaştı. Uzun bir dehemmiyet popülerliğini korudu.

Sosyal Medya Literatürümüze Girdi

    O yıllarda insanlar “arkadaşlık sitesi” yerine toplumsal medya daha çok söyleniş etmeye başladı. Dostlık sitesi olarak bilinen feysbuk hiç kuşkusuz bu mecranın öncülerindendi. Microblog sitesi olarak malum “Twitter” takip etti.

    2010’lu yıllara gelindiğinde ise artık onlarca sohbet uygulaması vardı. İşte, Tinder da bu uygulamalardan sadece biri. 2015’de 50 milyon kullanıcıya ulaşan Tinder, dünyada maksimum kullanılan uygulaması olarak göze çarpıyor. Bir diğer sohbet uygulaması da OkChupid. Bu uygulama bir tek dünyada değil ülkemizde de son yıllarda da popülaritesiyle dikkat çekiyor. Harita yardımıyla tarama yaparak kullanıcılara ulaşan uygulama olarak bilinen Banjo ise Türkiye’de pek bilinmese de dünyada milyonlarca kullanıcı var. 

200 Milyondan Fazla Üyesi Var

    Bir başka söyleşi uygulaması da Blendr. 200 milyondan fazla kullanıcıyla dikkatleri üzerine çeken Blender konum detayları üzerinden çevrede ilişkisi olamayan bireylerle mesajşime geçmesini sağlıyor. 

    Sohbet uygulamalardan biri de ülkemizde 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Waplog. Bu uygulamanın en önemli özelliği sınırsız mesajlaşma ve fotoğraf yükleme imkanı sağlaması. Türkiye’de flört uygulaması olarak da malum söyleşi uygulaması da Siberalem. Ülkemizde en çok güvenilir arkadaşlık sitesi iddiasıyla açılan bu uygulamada kullanıcıların kriterleri belirleyerek diğer kullanıcılarla tanışmasını sağlıyor. 
Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çılgın Sohbet Odaları Çılgın Sohbet Odaları

çılgın Sohet Çılgın Chat odaları İslami bilgileri düzgün bir biçimde anlatmak ve merak edilen soruları yanıtlamak bunun yanı sıra ahlaki...

DEVAMI
Bedava Sohbet Siteleri Bedava Sohbet Siteleri

Sohbettanesi Parasız Sohbet SiteleriTeknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan arkadaşlık siteleri arasında Parasız Sohbet sitesi de bulunmaktadır. Parasız Chat sitesi yeni...

DEVAMI
Resimli Chat Odaları Resimli Chat Odaları

resimli sohbet Chat odaları denildiği zaman akla ilk gelen ve insanların birbirleri ile en rahat sohbet edebildikleri sitemiz tamamıyla sizi...

DEVAMI
.