SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Sohbet uygulaması
 Sohbettanesi.com,sohbet tanesi,kolay sohbet,lafazan,mobil sohbet,Söyleşi uygulamaları 90’lı yıllarda bilgisayarların yaşamımıza girmesiyle başladı. Türkiye önce “Mirc” ile tanıştı. Onlarca chat odası bulunan bu uygulamada en bilineni de hiç kuşkusuz Zurna idi. 2000’li yıllara gelindiğinde ise “MSN” ile karşılaştı. Uzun bir dehemmiyet popülerliğini korudu.

Sosyal Medya Literatürümüze Girdi

    O yıllarda insanlar “arkadaşlık sitesi” yerine toplumsal medya daha çok söyleniş etmeye başladı. Dostlık sitesi olarak bilinen feysbuk hiç kuşkusuz bu mecranın öncülerindendi. Microblog sitesi olarak malum “Twitter” takip etti.

    2010’lu yıllara gelindiğinde ise artık onlarca sohbet uygulaması vardı. İşte, Tinder da bu uygulamalardan sadece biri. 2015’de 50 milyon kullanıcıya ulaşan Tinder, dünyada maksimum kullanılan uygulaması olarak göze çarpıyor. Bir diğer sohbet uygulaması da OkChupid. Bu uygulama bir tek dünyada değil ülkemizde de son yıllarda da popülaritesiyle dikkat çekiyor. Harita yardımıyla tarama yaparak kullanıcılara ulaşan uygulama olarak bilinen Banjo ise Türkiye’de pek bilinmese de dünyada milyonlarca kullanıcı var. 

200 Milyondan Fazla Üyesi Var

    Bir başka söyleşi uygulaması da Blendr. 200 milyondan fazla kullanıcıyla dikkatleri üzerine çeken Blender konum detayları üzerinden çevrede ilişkisi olamayan bireylerle mesajşime geçmesini sağlıyor. 

    Sohbet uygulamalardan biri de ülkemizde 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Waplog. Bu uygulamanın en önemli özelliği sınırsız mesajlaşma ve fotoğraf yükleme imkanı sağlaması. Türkiye’de flört uygulaması olarak da malum söyleşi uygulaması da Siberalem. Ülkemizde en çok güvenilir arkadaşlık sitesi iddiasıyla açılan bu uygulamada kullanıcıların kriterleri belirleyerek diğer kullanıcılarla tanışmasını sağlıyor. 
Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Chatyaz.Com Chatyaz.Com

Chat Yaz,Chatyaz,Yaz sohbet sitesi Türkiyenin ve Avrupanın en güzel sohbet adresi halini almıştır. Sohbet yaz Chatyaz ile en kaliteli sohbetler seninle...

DEVAMI
Sohbet Aramaları Sohbet Aramaları

Mobil Kaliteli sohbet lerin tek adresi Sohbettanesi.com,bedava sohbet ,bedava chat,mobil sohbet, mobil chat ,elit sohbet,bay bayan sohbet,dul sohbet odaları,liseli...

DEVAMI
Mobil geveze sohbet Mobil geveze sohbet

Geveze olmak istiyorsan tam olarak adresindesin . Gevezelik yapmaya hoş geldiniz . Biraz sana  Sohbettanesi.com  sitemizden bahsedelim. Şunu bil...

DEVAMI
.