SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

OAScript (Oper/Admin) Özelikleri

OAScript (Oper/Admin) Özelikleri

Scriptteki Tüm Güvenlik,Koruma Fonksiyonları Debug+Hash İkileminde Yazılmış Olup Event/Txt Kullanılmamıştır.Bu Sebeple Oldukca Hızlı Bir Sisteme Sahip. Socket Botlardan Sonra mIRC Scriptsel Olarak Yapılabilecek En Hızlı Güvenlik Sistemlerine Sahiptir.

Güvenlik Sistemlerinin Yanı Sıra Kontrol Sistemleride İşinizi Oldukca Kolaylaştırıcak. Sözü Kısa Keselim Tanıtıma Başlayalım.

Not: Tanıtımı Tamamen Okumanız Script Kullanımı Açısından Size Yarar Sağlayacaktır. Lütfen Tamamen Okuyun.

Koruma Menüsü

Küfür
Reklam
Cinsel Arayış
Telefon Numarası
Özel Mesaj Koruması
Uzun Harf Koruması (Uyar ve At Seçenekli)
Büyük Harf Koruması (Uyar ve At Seçenekli)
Tekrar Koruması (Uyar ve At Seçenekli)
Flood Koruması (Uyar ve At Seçenekli)
Uzun Yazı Koruması (Uyar ve At Seçenekli)
Clone Koruması
Renkli Yazı Koruması
Guest Nick Koruması
Özele Notice Koruması
Action/Me Koruması
Join/Part Koruması
Fullname Koruması
İdentd Koruması
Botnet Koruması (Hızlı Giriş Çıkış,Kanal Tabanlı)
Bad Nick Karaliste Koruması
ve Proxy Koruması.

Tam 21 çeşit korumaya sahiptir.

Özellikle Proxy Koruması
 %95 Oranla Proxyleri Yakalamaktadır. Proxy’den Sıkıntı Çeken Sunucular İçin 1. Proxy Koruma Sistemidir. 2’nci Bir Sistem Daha Var Alt Başlıklarda Göreceksiniz.

Sistem Takip Kısmı: 
OP Pozisyonunda Olduğunuz Tüm Kanallarda Yazılanları Tek Pencerede Toplar Ve Dclick (Çift Tıklamayla) Kuralsızlık Sebebiyle Yazı Yazdığı O Kanaldan Ban+Kick Uygular.

Badnick Takip Kısmı: 
Servera Giren Tüm Kullanıcıları Tek Pencerede Toplar ve Nickin Üzerine Çift Tıklamayla Kara Listeye Alıp, Kill Atar.

Ban Türü Seçenek Kısmı: 
Evet Bu Kısım Oldukca Önemli ve Aranan Bir Özellik. Koruma Menüsündeki Tüm Koruma Sistemleri İçin Uygulanıcak Ban Türünü Seçenebilirsiniz. Seçtiğiniz Türde Ban Atıcaktır. Serverınıza Saldırı Anında Zline’yi Aktif Edebilir Bunun Dışında Sadece Ban Yada Shun Kısmını Seçebilirsiniz. Seçebileceğiniz Ban Türleri;

Zline
Shun
Ban
Ban+Kick

Muaf Kısmı:
Tüm Korumalardan İstediğiniz Nickleri (Security Bot ve Eggdropları Default Olarak Eklemeniz Tavsiye Edilir) Muaf Tutabilirsiniz. Ayrıca Muaf Kanal Seçeneğiyle Tüm Korumalardan Belirlediğiniz Kanallarıda Muaf Tutabilirsiniz.

Ve Tüm Korumalara ve Diğer Güvenlik sistemlerine *’lı yani wildard’lı eklemeler yapabilirsiniz. Böylelikle İRC’e daha hakim olacaksınız.

Tüm Korumaları Tek Komutla Kapatabilir,Açabilirsiniz.
Ceza Sebeplerini Manuel Düzenleyebilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik merkezini doğru confirge ettiğinizde saldırı anında sunucunuzu hiçbir bota ihtiyaç duymadan güvenli hale getirebilirsiniz. Kesin konuşmayı sevmem ama günümüzde sıkca kullanılan saldırı yöntemlerinin hemen hemen hepsini kesici bir özellikte geliştirildi. Şimdi bunları tanıyalım;

Güvenlik Merkezi

A) Sunucuya Aşırı Giriş
Sunucuya clone,proxy,botnet,tor vb. saldırılarda genelde tüm botlar 5 saniye içersinde minimum 10 ve üzerine giriş yaparlar sunucunuzun user durumunu iyi biliyorsanız ve x saniyede bu sunucuya x ‘den fazla nick girmez diyorsanız bu menüyü confirge edin ve hızlı giriş sağlayan tüm sistemleri egale edin. Saniye kısmını 2 giriş nick kısmınıda 5’te tutmanız default olarak önerilir.

B) Hızlı Nick Değişim
Bazı programlar servera bağlanırlar ve bağlanır bağlanmazda yavaş koruma sistemlerine sahip botlardan ve scriptlerden zline yememek için nick değiştirirler ve bu başarılıda olur aslında ta ki ben farkedene kadar birçok sunucu günümüzde sunucuya bağlantı aşamasında userleri oto kanallara alırlar ve bu çakal botlarda bundan nasibini alır kanala girer girmez nick değiştirip statusa kaçarlar yada kaçıyorlardı demeliyiz sanırım  saniye kısmını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Kanala Join anında X saniyede nick değiştirene zline atar.

C) Kanaldan Hızlı Part 
Yukarda yazmış olduğum sebeb burdada aynı şekilde geçerli bu menüde belirttiğiniz kanala giren nick belirttiğiniz saniyede kanaldan ayrılıyorsa zline atar. Gene statusa kaçma durumu söz konusu

D) Proxy Koruması 2. Sistem 
Proxy saldırılarını zaten ilk koruma menüsündeki sistemin %95 oranla kestiğini söylemiştim ama diyelimki adam proxy değilde botnet ile saldırıyor yada ipleri proxy korumamız yakalamadı bu durumda scriptin v2.0’nda dahada geliştireceğim bu sistem size oldukca yarar sağlayacaktır. Sistemin ana özelliği Türk ADSL İP adreslerinin ilk hanelerinin default olarak ekli olması (varsa sizde manuel ekleyin) ve bu ip başlangıçları dışında giriş olursa zline ile uzaklaştırması. Hepimiz görüyoruzki TR ile alakası olmayan onlarca ip kullanılıyor proxy saldırılarında Türk Telekom ADSL aralıklarının birçogu burda ekli burda olmayıpta sunucuza giren ip aralıgı varsa ekleyip aktif ederseniz proxy derdiniz büyük oranla çözülecektir. Ayrıca bunda sadece zline değil kontrol maksatlı bir kanala çekme, shun atma gibi seçeneklerde mevcut. Kanala çekmenizi tavsiye edebilriim. Daha iyi kontrol edersiniz

E) Left All Channels 
Clone programlarının birçogu kanaldan part ederken bu part mesajını kullanır ve default part eden normal userlerinde hiçbirisi bu part mesajıyla cıkmaz o halde bu seçeneği aktif edip lamerleri uçurmamak için bir sebebiniz yok öyle değil mi 

F) Client Exited
Bir üstteki seçenek kadar genel olmasada normal userlerde cıksada bu sistemi saldırı anında aktif etmeniz size oldukca fayda sağlayacaktır.

G) İdentd ve Fullname
İdentd ve Nick Aynıysa (Litmus) korumalarını oldukca gördük burda bazı programlarda gördüğüm identd ve fullname aynı olayını koruma sistemine dahil ettim. Sonuç: Zline

H) Sunucuya Giren Useri Shunla
Unrealircd.conf’ta yaptıgınız ayarlamayla oto kanallara giren botlara girdikleri anda text mesajlarıyla saldırı yaptırtmamak için eklediğim bir seçenek. Sadece saldırı anında kullanın diğer menüleri iyi confirge ederseniz buna ihtiyaç kalmaz.

J) Version Mesajı Koruması 
Size version çeken herkeze zline atar. Bunu eklememdeki amaç statusa kaçıp kanaldaki userlere version saldırısı yapan botları engellemek için. Şahsen Status Kontrol Sistemini anlattığımda buna pek ihtiyaç duymayacaksınız.

Status Kontrol Merkezi

En çok uygulanan saldırı yöntemlerinden birisini engellemek maksatlı geliştirilmiş sistem. Statusta bekleyip kanaldaki userlerinize text,ctcp,notice saldırıları yapan botlardan sıkıldınız mı? sıkılmayın artık bu sizin için bir eğlence olacak.
Default Olarak Operler, _bot uzantılı nickler ve chanserv,nickserv vb. servisleri listeye dahil etmez ve yapacağınız uygulamalardan muaf tutar. Korkmadan işlem yapabilirsiniz

Dilerseniz Seçili Nicke İşlem Yaparsınız
Dilerseniz Tüm Nickleri Uzaklaştırsınız Yapabileceğiniz İşlem Türleri;
Kanala Çekme, Zline Atma, Shun Atma, Kill Atma

Port Güvenlik Menüsü

Hepimiz bu sistemi botlarda görmeye alışığız ve editlenebilir değil direkt uygulanabilir bir sistem olarak, aktif et deaktif et gibi. Artık değil. V2.0’da bunu biraz daha geliştiriceğim, mükemmeleştireceğim. Ama bu hali bile size fazlasıyla yeterli. Belirttiğiniz Porttan Gelen Version Mesajı Belirttiğiniz İçeriğe Sahip Değilse Yada Sahipse Zline ile Uzaklaştırır. Gelin bunu biraz açıklayalım;

Diyelimki vatandaş sizin web portunuz olan 7000 portundan geliyor web sitenizden gelen kullancının vereceği version mesajı nedir? Java ise conferenceroom eschat ise Eschat’dir değil mi? Peki bu vatandaş size Khaled Mardam Bey diye version mesajı yollarsa bunun meali nedir? mIRC ile Web portunuzdan gelmekten başka birşey değildir. Bunun genel amacıda zaten saldırıdır botları şifresiz sokmaktır. (Bu amacı taşımayan devamlı userleriniz eğer bu portu kullanıyorsa MUAF menüsüde ekledim oraya ekleyip işlemlerden o nicki pasif tutarsınız)
Kişiye Zline Atma,Shun Atma,Kill Atma, Kanala Çekme işlemlerinden birini direkt uygulayabilirsiniz.

Peki Diyelimki sizin giriş kodunuz yok vatandaş 6667 portundan şifresiz zaten giriyor ohh kebab peki bu porttan giren kişi kullandığı program gereği oto olarak eschat version mesajı atıyorsa 6667 portundan geldiğinde size khaled mesajı vermesi gerekirken eschat mesajı veriyorsa. Bunun açıklaması nedir? clone,proxy saldırısı. Bunun içinde 6667 portundan giren kullancının verdiği mesaj eğer listeye eklediğiniz mesajın içeriğiyle uyuşmuyorsa işlem yapabilirsiniz.

Port numaraları değiştirilebilirdir ben örnek olarak acıkladım, muaf menüsüde vardır. Ekmelerinizi wildcart şeklinde yapabilirisniz ve bu tavsiye edilendir.

Sistem Kontrol Menüsü

En çok ihtiyaç duyulan şeydir operler adminler için service botların kontrolünü sağlamak, Sunucu üzerindeki kayıtlı nickleri görmek, reklam içerikli fullname,identd’lerden korunmak global mesajlar…

Kayıtlı Kayıtsız Nickler Kontrol

Bu menüyü doğru kullanmanız kötü niyetli kişilerin sunucunuz üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetleri kontrol altında tutmak için oldukca önemlidir. Algoritma olarak sunucu üzerindeki kayıtlı ve kayıtsız nickleri tespit edip soldaki listeden belirttiğiniz işlemleri yapmaktır.

A) Reklam Kontrolü
Menüden Kayıtlı ve Kayıtsız Nickller İşlem Seçeneklerinden birisini seçin ve bu butona tıklayın. Seçtiğiniz seçenek durumundaki nicklere oto olarak reklam kontrol mesajı göndericek ve bu mesaja 2 saniye içerisinde cevap verenleri menüdeki belirttiğiniz kanala yazdığı mesajla birlikte kopyalacaktır. Bu menü işleme tabi değildir siz duruma göre manuel olarak işlem yapıcaksınız. (masum userlerde bu menüden etkilendiği için işleme tabi tutulmamıştır, örneğin; özel kabul addonları, oto özel mesaj addonları vb.)

B) Away Mesaj Kontrolü
Sunucunuzda away mesajını yasaklayıpta userlerinizi mağdur etmenizin bir manası yok. Bu butona tıkladıgınızda away konumundaki userleri tespit edecek ve away olanların away mesajlarını belirttiğiniz kanala kopyalayacaktır. İşleme tabi değildir, manuel işlem gerektirir)

C) Seçtiğiniz Türdeki Nicklere Mesaj Gönderme
Örneğin nicki kayıtsız kullanıcılara oto olarak kayıt mesajı gönderebilirsiniz. Yada kayıtlı kullanıcılara sistemle ilgili bilgi vermek için text mesajı gönderebilirsiniz.

D) İşlemler
Zline,Ban,Voice,Devoice,Kanala Çekme

Fullname ve Identd Değiştirme

Sunucunuza giren userlerin kullandıkları scriptler dolayısıyla kelebek,yüzük vb. url reklam içeren fullnamelerinden sıkıldınız mı ? yada sunucuda görmek istemediğiniz bir identd mi var? Değiştirin o halde. Wildcart’lı ekleme yapabilirsiniz. Bu dialog’u indirdiğinizde örnekteki gibi değiştirin oto olarak benim bulunduğum sunucunun adresiyle değiştirir. Menülere Wildcart kullanarak ekleme yapın ve almasını istediğiniz fullname,identd’i yazın.
Menüye Statusta Sağ Tıklayarak Erişebilirsiniz.

Global Mesaj Menüsü

Userlerinize belirli aralıkla radyo yada sistemle ilgili duyurular mı atmak istiyorsunuz, elle yapmaktan sıkıldıysanız bu menüyü kullanın. Menüye Statusta Sağ Tıklayarak Erişebilirsiniz.

Bot Kontrol Menüsü

En çok ihtiyaç duyulabilecek sosyal içeriklerden birisi diyelim buna sunucunuz için oluşturduğunuz service botları kontrol etmeye ve otomatik botlar yaratmaya yarar.
Add-on diğer oper scriptlerinde olduğu gibi BotServ endeksli değildir. Kullanabilmek için sunucunuzda BotServ yüklü olmasına gerek yoktur. Tamamıyla IRC Komutlarıyla her sunucuda uygulayabilirsiniz. Herşey dialogta olduğu gibi açık fazla anlatmıcam zaten uzun oluyor yoruldum şuan yazmaktan  Sadece değineceğim nokta otomatik bot yapma hususu. Sunucunuza bot yapmak için saatlerce teker teker bot isimleri identdleri, fullnameleri olusturmanıza gerek yok. Sadece Otomatik Bot Oluştur butonuna tıklayın ve yapmak istediğiniz bot sayısını girin. Botlar real nickler alacaklardır fullname ve identdleri sunucunuza göre otomatik ayarlanıcaktır. 800 kadar bot oluşturabilirsiniz real nickli.

Sosyal Sistemler Menüsü

Sınav Sistemi

Sunucunuza yetkili alımı yaparken birçogumuz yetki derecesine göre kişiyi İRC Komutları hakkında bir sınava tabi tutmak ister. Bazen sınava tabi olacak kişi sayısının fazlalıgı yada sınav sırasında sorulacak soruların hazırlanması zaman formatının eklenememesi vb. zahmetler çıkar ortaya. Siz zahmet etmeyin diye ben biraz zahmet ettim  4 çeşit sınav türünüz ve tarafımdan özenle hazırlanmış sorularınız var elinizin altında
Admin,Oper,Helper,Op sınavları için sınav türlerine göre sorular hazır. Yapmanız gereken tek şey menüden seçenekleri belirtmeniz hepsi bu.

Otomatik olarak siz ve öğrenciyi kanala çekicek sınav hakkında bilgi vericek ve !basla komutunun ardından öğrenciye sorular yönetilecek dilerseniz bu sorulara öğrencinin tek cevap hakkı kullanmasını dilerseniz birden cok cevap hakkını belirttiğiniz süre dahilinde kullanmasını seçebilirsiniz. Kendiniz manuel olarak sorulara ekleme yapabilirsiniz. Sınav bittiğinde öğrencinin doğru,yanlıs cevab sayısını ve başarı ortamalasını % cinsinden size sunacaktır ve kişi hakkında karar vermenizi kolaylaştırıcaktır.

SpamFilter Menüsü

spamfilter komutu unrealin en çok ihtiyaç duyulan ve botsuz mIRC’siz sunucu üzerinde reklam,küfür vb. içeriklere müdahale etmenizi sağlayan geniş kapsamlı sistemidir. Ama bu sistem biraz karmaşıktır parametreler ceza türleri vb. Artık değil sadece yapmanız gereken şey seçenekleri işaretleyip sebeb ve kelime girmek hepsi bu gayet anlasılır bir biçimde sizin için düzenledim. Silme işleminide rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kanal Giriş Kontrol Sistemi

Size ait özel bir kanal mı var bunu unreal komutları dışında daha da özel mi tutmak istiyorsunuz, örneğin kayıtsız kullanıcılar kanalınıza girmesin, girdiğinde kanaldan atsın ama fazla acımasız olmasın birde nick kayıt mesajı göndersin o arkadaşa
Yok yada nicki kayıtlı olsada X günden daha az olursa kayıt tarihi yine istemiyorum girmesin.
Diyorsanız bu menü tam size göre.

Oper Admin Menüsü

İRC’te yada Oper/Admin’likte henüz yenimisiniz? komutlar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu menü size yardımcı olur.

Away Menüsü

Serverınızda /away komutu kullanılmıyor mu ? olsun sağlık olsun, bizim away olabilmek için /away komutuna ihtiyacımız yok. Komut kapalı olsa dahi bu menü sizi away yapıcaktır. İster away mesajınızı oto belirleyin, ister belirli bir süre yazı yazmazsanız oto olarak away olmasını isteyin, ister mesajı elinizle yazın ister kişiye notice olarak gönderin, ister kanala mesaj olarak.
Kanala mesaj olarak göndermekten korkmayın nickinizi arka arkaya yazıpta size zline attırmaya calısan kişiler henüz beni tanımamışlar tanırlar..

Diğer

  • Servisler Yardım Menüsü
  • YazıTipi Addonu
  • Scriptin Tüm Renklerini ve Temayı Değiştebileceğiniz Renklendirme Addonu
  • Ses Ayarları Paneli
  • Windows 7 Ayarları Paneli
Aliaslar ve $window Pencereler

Zline,Gline,Kline,GZLine,Shun Kaldırmak ve Kimler Tarafından Ne zaman Ne Sebeple Atıldığını Takip Etmek Zahmetli İştir. Bunun İçin Size Kolaylık Sağladım.

/zline yazdığınızda @zLine penceresinde atılan zline hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. İP’n üzerine çift tıkladığınızda Zlineyi kaldırabilirsiniz, Ekranın Ortasındaki Tüm Zlineleri Kaldır Butonuylada Tüm Zlineleri Kaldırabilirsiniz.
/gline,/shun,/gzline,/kline bu komutlarda yukarda anlatılan seçenekler dahilindedir.

/spamfilter yazdığınızda spamfilter ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

/modver Komutuyla bulunduğunuz tüm kanalları belirttiğiniz modlara alabilirsiniz

/hepac
 Evet sunucunuz üzerindeki /zline,/kline,/shun,/gzline,/gline banlarını topluca kaldırmak için unreal için hazırlanmış olan /rmtkl modülünü mü yüklüyorsunuz? gerek yok . /hepac yazmanız yukarda bahsettiğim tüm banları sunucu üzerinden kaldırır. Modülle falan uğraşmayın.

Evet sanırım bitti bunun dışında popupslarlada ulaşabileceğiniz birçok özellik var ve bu özelliklerin kabarıklıgı sizi kaygılandırmasın script oldukca düzenli bir kodsal sistemle yazıldı çok hızlı ve düzenli.

Scriptin En Önemli Özelliklerinden Birisi Oper/Admin Ayrımı Yapmaksızın Kullanılabilmesi. Bunun İçin /samode yerine /os mode vb. birçok şey yaptım kodlarda oper ACC addonlardan yararlanabilir.

Scriptteki özellikleri kullanabilmeniz için ekstra modüller,servislere gerek yoktur default olarak gelen tüm unreal sürümlerde kullanılır.

Scriptteki YazıTipi Addonu(Sanırım aCode) dışındaki tüm kodlar bana aittir (Onuda yapardımda sonuna denk geldi bıktım artık açıkcası) hepsini sıfırdan ve özenle yazdım. Hiçbir alıntı dahi yoktur. Lütfen emeğe saygı uzun bir süredir bunu geliştirmek için çabalıyorum ve bu scripti yayınlarken sizden sadece görüşlerinizi belirtmenizi istiyorum, fazlasını değil.

Download

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.