SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

kadınlarda erken boşalır mı

kadınlarda erken boşalır mı

sağlıklı bir boşalma süresi hem erkek hem de eşinin cinsellikten tam keyif alması için önemli. hızla gerçekleşen ve çiftin mutluluğunu azaltacak kısalıktaki boşalma süresi tatminsizlik, hayal kırıklığı, moral bozukluğu yaratabiliyor.

erken boşalmayı çiftin ortak sorunu olarak değerlendirmek gerek. ortak tatmini azaltacak kadar kısa sürede boşalmanın gerçekleşmesi durumunda hem kadın hem de erkeğin cinsellikte aldığı haz azalıyor. erken boşalan erkeklerde stres, özgüven eksikliği, hayal kırıklığı, utanç, endişe hisleri oluşabiliyor. eşleri erken boşalan kadınlarda cinsel birleşmeden alınan zevk ve orgazmik hisler azalabiliyor. hatta erken boşalma yaşayan üç erkekten biri depresyonda iken, on kadından dördü de cinsellikte haz alamama sorunuyla karşı karşıya. bu durum kadınlarda ilerleyen dönemde cinsellikten soğuma ve cinsel isteksizlik yaratabiliyor.

‘benim zevkime önem vermiyor’ demeyin
erken boşalma erkeklerde en sık görülen cinsel sorunlar arasında. ancak pek çok kadın ve erkek ilişkinin başlarında bu sorun hakkında konuşmaktan çekiniyor. eşlerinin özgüvenini zedelemekten veya duygularını incitmekten korkuyor. çoğu erken boşalmanın zamanla geçeceğini düşünüyor. zamanla kadınlarda “hep kendi zevkini düşünüyor, hiç benim tatminime önem vermiyor” şeklinde düşünceler ve eşe karşı öfke oluşabiliyor. erkek sorunu görmezden geliyorsa öfke, kırgınlık, hayal kırıklığı hisleri artıyor. cinsel problemler ilişki çatışmalarına dönüşüyor. oysa erken boşalmada erkek kendi zevkine önem verdiğinden değil boşalmayı kontrol edemediği için erken boşalır. bu tip yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için eşinizle konuşun ve kısa sürede yardım alın.
nasıl tedavi ediliyor?
erken boşalmanın altında yatan organik ve psikolojik faktörleri bulmak için ayrıntılı bir sağlık öyküsüne ek olarak, fizik muayene ve bazen de ileri tanı tetkiklerinden yararlanılıyor. altta yatan organik bir neden bulunduğunda, öncelikle bu sebep ortadan kaldırılıyor. bu noktadan sonra erken boşalmanın tedavisi sistemik ve lokal ilaçlar ve cinsel terapi egzersizleriyle yapılıyor. uzun etkili veya ilişki öncesi kullanılan haplar ile boşalma süresinde 2-8 kat arası uzama sağlanabiliyor. erken boşalmaya eşlik eden sertleşme sorunu da bulunuyorsa, bu şikayete yönelik tedavi de veriliyor. unutmayın, her erkek dönemsel olarak erken boşalma yaşayabilir. ancak bu sorun cinsel ilişki denemelerinin yarısından fazlasında meydana geliyorsa vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmalısınız.
erken boşalma neden olur?
erken boşalma bir erkeğin ilk ilişkisinden itibaren oluşabileceği gibi, sonradan da gelişebiliyor. özellikle genç erkeklerde ilk cinsel ilişkinin etkisi, başkaları tarafından fark edilmemek için hızlı mastürbasyon yapmayı alışkanlık edinmek, performansla ilgili endişeler, suçluluk hisleri, aşırı gerginlik ve deneyimsizlik erken boşalmayı tetikleyebiliyor. çoğu zaman, erkeğin cinsel deneyimlerinin sayısı arttıkça ve sevişmenin yapılabildiği uygun ortamlar doğdukça, erkek boşalma refleksini kontrol etmeyi öğrenebiliyor. ancak bazı zamanlarda, bu refleks kontrol edilemiyor. erkek boşalmayı geciktirmeyi istese de, bunu başaramıyor. boşalma hem psikolojik hem de fizyolojik faktörlerin birleşimiyle erken oluşuyor. sonradan erken boşalma gelişen kişilerde ise en önemli risk faktörü sertleşme problemi.
ayrıca idrar yolu enfeksiyonları ya da prostat gibi ürolojik sorunlarda, tiroit problemi gibi hormonsal problemlerde ve bazı sinir sistemi kaynaklı sıkıntılarda da erken boşalma görülüyor. bu nedenle erken boşalmanın altında yatan olası organik risk faktörlerini de araştırmak gerekiyor.
ne kadar erken erkendir?
uluslararası cinsel tıp birliği cinsel birleşme öncesinde veya birleşmeden sonra yaklaşık 1 dakika içinde gerçekleşen boşalmaları “erken” olarak nitelendiriyor. yani eşiniz ortalama 2 dakika içinde boşalıyorsa bunu erken boşalma olarak değerlendirebiliriz. kısacası eşiniz ortak tatmininizi engelleyecek kadar kısa sürede boşalıyorsa yardım almanızın vakti gelmiştir.
kendi kendinizi tedavi etmeyin
Sohbet özellikle gençler arkadaş tavsiyesi ile internette satılan boşalmayı geciktirici sprey veya kremlere rağbet ediyor. ancak bu ilaçlar peniste kaşıntı, acı, yanma, şişlik, ödem gibi şiddetli allerjik belirtiler de yaratabiliyor. bu şikayetler uzun süre de devam edebiliyor. ayrıca bu ilaçlar sahte veya kopya da olabiliyor. dolayısıyla hekim önerisi olmadan herhangi bir ilaç kullanmayın.
ortalama boşalma süresi ne kadar?
uluslararası araştırmalarda ortalama boşalma süreleri belirlendi. bu çalışmalara göre dünyadaki ortalama boşalma süresi 5,4 dakika. ancak bu süre 50 saniyeden 44 dakikaya kadar değişiyor. türkiye’deki ortalama boşalma süresi ise biraz daha kısa! yapılan çalışmalar bu sürenin türkiye’de 0,9 dakika ile 30,4 dakika arasında değiştiğini, ortalama olarak da bir türk erkeğinin 3,7 dakikada boşaldığını gösteriyor.
Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.