SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Gündelik Hayat

Gündelik Hayat

Ahlak , ahlaki gerçeği , yani doğru veya yanlış olanı yansıtan felsefenin bir parçasıdır . Bu nedenle, günümüzde, davranışımızı yönlendiren veya yönlendiren belirli ilkelere veya normlara uyuyoruz ve bu şekilde iyi olanı değil olandan, doğru olanı, yanlış olanı ayırt edebiliyoruz.

Etik , günlük hayatımızda , ister işyerinde ister okulda olsun, sevdik veya diğer insanlarla ilişkili olarak, kendimiz ile birlikte hareket ettiğimiz tüm davranışlarda, kararlarda ve davranışlarda gözlemlenebilir çevreyle olduğu gibi.

Toplumda yaşamak için doğru şartları yarattığımız tüm bu ilke ve kurallara saygılarımızla teşekkür ederiz. Bu nedenle, günlük yaşamımızın farklı alanlarında yedi adet etik örneğini izleyerek.

1. Kişisel Ahlak

Etik, yalnızca aile, arkadaşlar ve ortakla olan ilişkilerini değil, aynı zamanda kendi aralarındaki ilişkilerini ve temel ahlaki değerlerine dayalı karar verme biçimlerini de kapsayan kişinin yaşamına uygulanabilir.

Dolayısıyla, kişisel yaşamdaki etik, bir kişinin hisleri, duyguları, hisleri, hayalleri, fikirleri ve görüşleri tarafından da taşınır; kısacası, bu kişilerin kendi davranış biçimlerini belirleyen kişilerdir. samimi hayat

2. Mesleki yaşamda etik

İşyerinde mesleki etik, mesleki faaliyeti düzenleyen etik kurallarına, yani bir meslek uygulamasında yerine getirilmesi gereken kural ve ilkelere yer verir.

Etik davranış, prestij ve itibarı profesyonelleştirir, güvenilir hale getirir ve kapasitelerini yalnızca görevlerini yerine getirirken değil, ahlaki normlara uygun olarak gerçekleştirirken gösterir.

Ayrıca bkz: ++ Buraya konu ve adres gelsin Seytan ++sohbet tanesi Sohbet

3. Okulda etik

Bir eğitim kurumuna girdiğimizde kendimizi vatandaş olarak, toplumsal değerlerde ve zamanımızın bilgisi ile kuracağız.

Bu nedenle, okul veya üniversite, başkaları ile bağlantılı olarak ahlaklı davranmayı öğreniriz: dürüst, saygılı ve akranlarına sadık olmak, öğretmenin otoritesini tanımak ve okul görevlerimizi yerine getirmek.

4. Toplumsal Etik

Toplumsal hayata genel olarak uygulanan etik, saygı, hoşgörü, dürüstlük, dahil etme ve eşitlik gibi değerlerde gösterilir. Böylece, sosyal etik, ekonomik, siyasi, emek, vatandaşlar ya da hatta çevresel olabilecek farklı nedenlerle başkalarıyla sürdürdüğümüz tüm ilişkilerde ortaya çıkar.

5. Yurttaş etiği

Vatandaş etik açıdan ve diğerleri ile biz kent, mahalle, sokak gibi, biz başkalarıyla paylaşmak canlı ve hangi alanda, hatta bizim ikamet veya düz ile sorumluluğuyla ilgili pratik.

Vatandaş sadece başkalarının haklarına saygı, ama nazik olmak ve kime başkalarıyla bakmakta, kamusal alanlar kurallara davranmasını doğru şekilde ilgili etik bir dizi gözlemler.sohbet tanesi Chat

6. Çevre etiği

Çevreyle ilişkimizin yolu doğanın saygı ve bakımına, hayvanlara, kaynaklara ve bir yerin ekolojik dengesine dayanan bazı etik standartları içerir.

Çevre etikleri, ürettiğimiz atıkları ve doğanın elinde bulunan kaynaklarımızı bilinçli ve sorumlu bir şekilde kullanmamızı sağlar.

7. Ekonomi etiği

 

sohbet tanesi Etik, ayrıca, ekonomik kaynaklarımızı yönettiğimiz, atıklardan kaçınarak, tasarruf sağlama avantajından yararlandığımız ve paramızı ahlaki kararlılığın kârlı işlerine yatırdığımız şekilde ortaya koyuyor.

Ekonomideki ahlak aynı zamanda uyuşturucu kaçakçılığı veya silah satışı gibi ahlaki olmayan faaliyetlerden kaynaklanan kirli paradan kaçınmayı veya maddi imtiyaz sahibi olanlar gibi zorluklardan yararlanmayı da içerir.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.