SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Evlilik Sitesi

Evlilik Sitesi

Selam sohbet tanesi Ailesi Bu gün sizlere Evlilik Sitesi hakkında bir konu düzenledik . Türkiye’nin en büyük beş ilinden biri olan Diyarbakır, “Doğu’nun Paris’i” olarak anılır. 9 bin yıllık geçmişiyle tarihi bir kenttir. Dinlerin ve kültürlerin buluşma noktasıdır. Diyarbakır, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin beşiğidir. 1,5 milyonu aşmış nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık illerindendir. Nüfusun yarısı 18 yaş altı kadın ve erkeklerden oluşurken, şehir merkezindeki yaşayanların yarısı evlidir. El sanatlarının, özellikle kuyumculuğun geliştiği Diyarbakır, aynı zamanda Güneydoğu’da refahın en yüksek ilidir. Yeni açılan havalimanıyla iş potansiyeli daha da artmış ve yenilikler şehri bir cazibe unsuru haline getirmiştir. TÜİK verilerine göre son yıllarda bölgedeki evliliklerde sayıca azalma olsa da, Diyarbakırlılar evlenme ve aile kurmaya daima sıcak bakan bir toplumdur. Diyarbakırlılar bölgesine veya eğitim durumuna bağlı olarak farklı şekillerde evlenmektedir. Bugün başlık parası geleneği azalmıştır. Görücü usulü köylerde halen geçerlidir. Özetle şehirde Güneydoğu’ya has tüm gelenekler, ailelerin ekonomik durumuna paralel devam etmektedir. Diyarbakır’da evliliklerin birbirlerini tanıyan, bilen aileler arasında yapılması geleneği de yıllardan beri sürmektedir.

sohbet tanesi Sohbet odalarımız ne kadar tüm illere hitap etse de sohbet tanesi Chat odalarında unutmadık. Bu kanalımız çok titizlikle takibi yapılır ve argo kullanan yada bad nick kullanan arkadaşların girişi ve konuşması yasaklanmıştır. İslami sohbet kanalında haftada 1 gün tüm kullanıcılara Kuranı Kerimin mealleri anlatılır. Kullanıcılar İslami bilgi çerçevesinde kendi aralarında bilgi paylaşımı yaparlar. Diğer sohbet kanallarından farklı olsa da kullanıcı sayısı yüksek bir kanaldır. Allah (C.C) katında tek din İslam dır . İslam bizlere son din olarak Allah (C.C) tarafından Hz Muhammed (S.A.V) peygamberimize gönderilen Kur’an-ı Kerim ile iletilmiş son dindir.Bundan başka bir din peygamberimizden başka peygamber olmayacaktır.
Allah (C.C) bizlere kitap olarak gönderdiği Kur’an-ı Kerim ile bize yaşamayı ve düzeni öğretmiştir. Bizlere toplumda nasıl davran cağımızı öğretmiştir. Bizlere kendisine nasıl kulluk edeceğimizi göstermiştir. Cennet ve Cehennemi bildirmiştir. Kısaca bir Müslüman nasıl olmalı her şey Kur’an-ı Kerimde mevcuttur.
İslami sohbet kanalı olarak biz bu yolda sizlerinde fikirlerinizi paylaşabileceğiniz bilgiler edinebileceğiniz bir yapı oluşturduk . Biz daha inanın reklam bile yapmadan beklediğimizden daha fazla katılım oldu sürekli din üzerine konuşmalar görüşler ve tatlı tartışmalar olmaktadır sitemizde doğru bildiklerini paylaşanlar bilmediklerini öğrenenler İslamiyet hakkında geniş bilgilere ulaşma şansını bur da bulabilmektedir.
Hem sadece kendimizi için değil diğer insanlarında Islama bakış açısını öğrenmek ve toplumların nasıl ibadet ettiğini araştırma şansını bur dan da sağlayabilmiş bulunmaktayız. Tabi ki herkesin diyar diyar dolaşıp bu görüşleri elde etmek gibi bir şansı yoktur. Bunun için sabit makale ve yazılara bağlı kalmak da ne derece doğru bilinmez direk insanların kendi düşüncelerinden yola çıkılarak elde edilen fikirler daha faydalı olacaktır.

Evlilik sohbet bu eksikliğin farkında olduğunu gördü ve bunun üzerine giderek geniş bir kitle oluşturdu. Bur da kesinlikle bir grup oluşturma peşinde değiliz yada topluluk uğraşı içinde değiliz her birey tek başına bir olgudur. Herkes serbesttir burada demokrasi mevcuttur tabi bardak taşmadığı sürece biz her zaman sizlerin incinmemesi için 7/24 denetim  deyiz istismarcılara karşı olarak önlem almak görevimizdir.
Zekanızı tazelemek için koyduğumuz soru cevap botu ile eklenen sorularla İslam’i bilgilerini hem tazeler hem de yenilerini ekleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Evli Sohbet Odaları Evli Sohbet Odaları

evli sohbet Sohbet edip hoş vakit geçirmek isteyenlerin bulunduğu platforma siz de giriş yaparak burada eğlenceli anları gerçekleştirebilirsiniz. Emin olabilirsiniz...

DEVAMI
Travesti Buluşma Noktası Travesti Buluşma Noktası

sohbt Alt yapıları birbirinden farklı olan ama hepsinin aynı amaca hizmet ettiği Chat sohbet programları genelde yalnızlıktan sıkılmış, sevgili yapmak...

DEVAMI
Dul Sohbet Odaları Dul Sohbet Odaları

dul sohbet İnsanlar her yeni gün hayatlarına yeni insanlar alma çabası içine girmektedir. İster normal yaşantılarında olsun ister internet üzerinden...

DEVAMI
.