SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Backlink Analiz

Backlink Analiz

Seo çalışmalarında backlink sorgulaması yapmak yaptığınız çalışmaların etkisini gösterdiği gibi hangilerinin daha index almadığını da gözler önüne serebilmektedir. SEO Kriter ekibi olarak sizlere ücretsiz kullanacağınız en iyi backlink sorgulama araçlarını aktarmak istedik. İlk olarak masaüstü yazılımı olarak üretilen Seo Spyglass programı ile başlayabiliriz.

Seo Spyglass backlink sorgulama araçları içerisinde en eski geçmişe ve yaşa sahip araçlar arasında yer almaktadır. Backlink sorgulama işlemleri sırasında çok güncel veriler veremediğinden dolayı güncel veri sağlayan web servislerinden backlink analiz verilerini çekerek bu açığı kapattığı söylenebilir. Web tabanlı backlink araçları aylık olarak ödeme tahsil ederken SEO Spyglass yazılımı tek seferlik ödeme talep etmesi alınması için yeterli bir neden oluşturuyor. Fakat süre geçtikçe algoritma güncellemesi adı altında sizden ek ücret talep edeceklerini de belirtmek isteriz.

Bir diğer tanıtacağımız backlink analiz aracı ise Blekko adlı arama motoruna aittir. Aslında bir backlink görüntüleme servisi olmamasına rağmen bazı parametreli aramalar sayesinde sizlere backlinklerinizi gösterebilmektedir. Kullanılması için sadece ücretsiz üyeliğe ihtiyaç duyan Blekko sahip olduğu datalarını ve crawl gücünü kullanarak kendi seo aracını yaratmayı planlamış. Başarılı olup olmadığı konusunda 10 üzerinden 4 puan ile sınıfta kaldığını belirtmek isteriz.

Open Site Explorer SeoMoz tarafından geliştirilen belki de şu ana kadarki en iyi backlink sorgulama analiz araçları arasında adını liderliğe yazdırabilir. En değerli değerlendirme unsurları ise Page Authority ve Domain Authority yani sayfa otoritesi ve domain otoritesi değerleridir. Sosyal medyanın kullanım oranlarını da sıralayan Open Site Explorer aylık 100 dolar karşılığında premium hesaba geçmenize imkan tanımaktadır. Bize göre en etkili özelliği ise sitelerin seo analizlerini metriklere göre karşılaştırarak hangi alanlarda eksikleri olduğunu detaylı bir şekilde sunmaktadır. Örneğin rakip sitenizi bir türlü geçemiyorsanız karşılaştırma yaparak ne gibi eksikleriniz olduğunu görebilir ve seo planınıza yön verebilirsiniz. Bir deneme ile tecrübe ettiğimiz bu özellik en çokta anahtar kelimede ikinci sıradaki sitenizi liderliğe taşımak için oldukça etkili oluyor.

Majestic Seo SEO dünyasında uluslar arası önde gelen web servislerinden biridir. Ücretsiz hesap ile pek fazla özelliğe ulaşılamayan serviste ücretli üyeliğe geçtiğinizde oldukça cömert özellikler sunduğunu belirtmek isteriz. Backlink çeşitliliği ve doğallığı konusunda size rehber olan Majestic Seo hangi çeşit backlinklerden ne kadar aldığınızı ve bunları dengede tutmanız için gereken verileri sizlere rapor olarak sunuyor. Güncel verileri analiz etmesi konusunda diğer web servislerine oranla daha profesyonel ve sağlıklı sonuç vermesi seo uzmanlarının tercih sebebi olmasına neden oluyor.

Cognitive Seo arac web tabanlı bir diğer backlink sorgulama aracı olarak tarayıcılarda yerini almaktadır. Aracın diğer araçlardan farkı ise backlink sorgulamak için değil backlink yönetiminizi daha nitelikli hale getirmeyi planlamaktadır. Sahip olduğunuz linklerden yenilerinin gözükmesi için diğer araçlarda 3-4 gün beklemeniz gerekirken bu araçta daha hızlı bir şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Aynı zamanda linkin otorite değerleri , anchor text (kelime çeşitliliği) dağılımı gibi birçok detaylı istatistiğe de grafiksel olarak ulaşabilmektesiniz.

Eğer ki şimdiye kadar tanıttığımız araçlardan herhangi birisini beğenmediniz ve daha basit, sade ve kullanışlı bir analiz aracı arıyorsanız sizin için önerebileceğimiz Exalead olacaktır. Basit kullanımının yanı sıra sonuçları kolay şekilde anlamanızı sağlayan bir yapıya sahip arama motorunda sahip olduğunuz backlinkleri incelemek için diğer arama motorlarındaki gibi “link:siteadi.com” şeklinde arama yapmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Sıra Bulucu Aracımız başlıklı makalemizde google sıra bulucu aracımız, google sıralama aracı ve google web site sıra bulucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Dikkat

En Uygun SEO Makale sayısıyla doğru orantıda artan bir grafik çizmektedir. Makalelerin sayısı, niteliği, özgünlüğü ve kullanıcı odaklı sağladığı...

DEVAMI
En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri En İyi WordPress Anında Bildirim Eklentileri

Website sahiplerinin tamamı, ziyaretçilerinin düzenli olarak içerik okumak, etkileşim halinde olmak ve ürünleri satın almak için sitelerine tekrardan gelmelerini ister....

DEVAMI
Üçretsiz En İyi Web Site 2019 Üçretsiz En İyi Web Site 2019

Selam arkadaşlar www.sohbettanesi.com Sohbet Ailesi olarak sizlere bu gün güzel bir konu hakkında bilgi vereçez. herkes kendi sitesinin tanıtımını...

DEVAMI
.