SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbettanesi.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Arabesk müziğinin kralı Müslüm Gürses

Arabesk müzik ülkemize özgü oryantal bir türk halk müziği türüdür. Şarkı sözleri genelde duygusallık içermektedir. Arabesk sözcüğü Fransızcadan Türkçeye geçmiştir ve Arap tarzı anlamına gelmektedir. Arap ezgi ve usullerinden esinlenen bir Türk müziği çeşididir.

Arabesk müzik denildiğinde ilk akla gelen isim usta sanatçı Müslüm Gürses’tir. Müslüm babanın başarı hikâyesi 1967 yılında Adana da aile çay bahçesinde düzenlenen bir müzik yarışmasında başlamıştır. 14 yaşında bu yarışmayı birincilik ile kazanmış ve kısa sürede ismini dünyaya duyurmayı başarmıştır. Özellikle 90’lı yıllarda fenomen bir isim haline gelen Müslüm Gürses hayranları tarafından çok sevilmiş ve Müslüm baba olarak anılmaya başlanmıştır. Sevecen ve sempatik tavırları ile milyonların sevgisini kazanan usta sanatçı ilerleyen zamanlarda arabesk müziğin dışına çıkarak farklı türlerde eserler de ortaya çıkarmayı başarmıştır.

Aynı zamanda 1979 yılında isyankar adlı filmi ile kameralar karşısına geçen müslüm gürses birçok  filmde oyunculuk deneyimini başarı ile devam ettirmiştir. Hem müzik alanında hem de film dalındaki üstün başarısından dolayı birçok ödüle layık görülmüştür. Hayatını sanata adayan usta sanatçı Müslüm Gürses  3 mart 2013 tarihinde İstanbul’da 60 yaşında hayata veda etmiştir. Geride bıraktığı muhteşem eserleri sayesinde halen sevenlerinin kalbinde yaşamaktadır ve yaşamaya devam edecektir.

Sitemizde usta sanatçı Müslüm Gürses’in  tüm parçalarını bulabilir ve rahatlıkla takılmadan dinleyebilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Yeni Nesil Sohbet Yeni Nesil Sohbet

Yeni Nesil sohbet odaları için en ideal sohbet chat platformu bu sayfadadır. Bunun sebebi, en iyi cinselden tut, en...

DEVAMI
Sınırsız Sohbet Sınırsız Sohbet

Sınırsız Sohbet  internetin sınırsız olabilir. Ama zamanın sınırsız değildir. Ömür kotan her an dolabilir, zamanın değerini bil. Sınırsız Sohbet...

DEVAMI
Elit Ücretsiz Sohbet Sitesi Elit Ücretsiz Sohbet Sitesi

Ücretsiz sohbet sitesi uygulamamız kapsamında her ayrıntılı düşünülmüş ve sizlerin daha verimli bir şekilde hizmet alması için tek bir platform...

DEVAMI
.